V čom sa vám oplatí začať podnikať, aby ste boli ziskoví?

Značky:

Základom podnikania je dobrý nápad, ktorý vyplní dieru na trhu v určitom odvetví. Ak sa chcete cítiť slobodnejšie a zarábať sami na seba, je ten správny čas na to, aby ste začali podnikať. Treba však zvážiť, v akej oblasti svoj biznis rozbehnúť.

Predtým než vyberiete oblasť trhu, v ktorej chcete podnikať, odpovedzte si na základné otázky týkajúcich sa poznatkov o odvetví a zákonov regulujúcich toto odvetvie. Je dôležité, aby ste si vopred zistili, aké povolenia a certifikáty si podnikanie vyžaduje a to, či máte dostatok kontaktov. Prinášame vám nápady na oblasti, v ktorých je po odborníkoch vysoký dopyt. Neviete, ako začať podnikať? S naštartovaním vášho biznisu, ako aj s prenájmom kancelárií, či zasadacích miestností na pracovné stretnutia, vám pomôžeme.

Koačing, mentoring a poradenstvo

Ľudia potrebujú poradcov v základných životných sférach – rodina, práca, peniaze, zdravie, vzťahy, ktoré idú ruke v ruke so zmenami a rôznymi problémami. Niektorí z nás to zvládajú horšie, iní zasa lepšie. A práve tu je priestor pre empatických poradcov, ktorí si dokážu zachovať chladnú hlavu a dostatočnú objektivitu.

Okrem toho, sú vo firmách s moderným manažmentom stále viac požadovaní rôznych koači a mentori, ktorí z ich zamestnancov vyťažia maximum. Nie v zmysle, aby pracovali od rána do večera, skôr v zmysle, aby našli oblasť, v ktorej vynikajú a naďalej sa v nej rozvíjali. V tomto prípade nemusíte byť len poradcom zamestnancov, ale strategickým externým partnerom firiem. Ak máte boh

até skúsenosti z obchodu, vedenia ľudí, optimalizácie financií či strategického plánovania, určite by ste ich mali využiť v rámci konzultácií pre firmy.

podnikanie_sluzby_mentoring_koucing

Internet – webové stránky alebo marketing

Dnes žiadny biznis neuspeje bez svojej webovej stránky. Na internetových obchodoch – e-shopoch je možné kúpiť naozaj všetko. Všetci blogeri a influenceri potrebujú weby ku kvalitnej sebaprezentácii. Dnešné redakčné systémy síce ponúkajú mnoho jednoduchých, dizajnovo a užívateľský prívetivých riešení, no konkrétne predstavy a potreby nedokážu úplne vystihnúť. A tu je miesto pre programátorov, ktorí web vystavajú presne podľa preferencií danej firmy či blogera. Ďalším dôvodom zvyšujúcim dopyt po programátoroch, bez ktorých sa nezaobíde žiadne softvérová firma, je tvorba mobilných aplikácií.

Dobrej webovej stránke nesmie chýbať správne cielený online marketing. Konkurencie je stále viac a viac, a preto sa zvyšuje dopyt po kvalitných marketingových službách, ktoré danú firmu dostanú na prvé vyhľadávacie priečky Googlu. Z online marketingu si môžete vybrať sféry ako SEO, PPC reklamy, email marketing, copywriting či správu sociálnych sietí.

Zdravie, výživa a pohyb

Zdravie je najdôležitejšia esencia ľudského života, a preto sa oň treba starať. Ako tréner, výživový poradca či fyzioterapeut by ste si uplatnenie v dnešnom svete určite našli.